Rekreační chata v Jeseníkách

img-9

Velmi zajímavým sportovním střediskem TJ TESLA BRNO je turistická chata umístěna v překrásné lokalitě Jeseníků na Ramzovském sedle. Chata se nachází v blízkosti rychlíkové stanice ČD s přímým spojením z hlavního brněnského nádraží.

Kapacita chaty je 45 lůžek v 8 pokojích, rozděleny takto:

• přízemí: dva pokoje 3-lůžkové
  • 1.patro: tři pokoje 8-lůžkové a jeden 6-lůžkový
  • 2.patro: jeden pokoj 5-lůžkový a jeden 4-lůžkový

Sociální zařízení je v prostoru chaty s vybavením umývárny se sprchami a WC. Centrálním prostorem celé chaty je společenská místnost s krbem a přilehlá kuchyňka k přípravě rychlého občerstvení.

Chata v zimních měsících slouží ke školním lyžařským výcvikovým kurzům a rodinné rekreaci. Vzhledem k nedaleké lanové dráze a lyžařské sjezdovce ( www.bonera.cz), je naše chata v zimních měsících hojně obsazována a je proto nutné termíny rezervovat včas. Pro odložení lyžařských potřeb je k dispozici uzamykatelná, vyhřívaná botárna a lyžárna.

V letních měsících slouží toto zařízení k ubytování sportovně relaxačních akcí zaměřených na snížení nadváhy, rodinnou rekreaci, sportovní soustředění oddílů i podnikové kolektivy. K dispozici je venkovní ohniště a prostorná louka s kůly pro natažení sítě pro míčové a jiné společenské hry.
Vzhledem k lokalitě, kde je umístěno sportovně-rekreační zařízení TJ TESLA BRNO, si každý návštěvník vybere dle svých možností, fyzické kondice a nálady denní turistický nebo sportovní program. Pro doplněk v místě Ramzové má rekreant možnost pronájem tenisových kurtů, půjčení lyží, kol, koloběžek, využití motokárové dráhy či v nedaleké Ostružné relaxační masáž s vířivou vanou.

Pro zajištění stravování jsou v okruhu do 50 m od chaty dvě restaurace – Chata Ramzovské sedlo a hotel Andromeda a 80 m restaurace Kaťuša v provozu pouze v sezóně. V Ostružné lze nakoupit potraviny a je zde další možnost stravování v několika restauracích a hotelu.

image title 16

2000 2017